główny sponsor klubu:
Włącz Dźwięk

MMA

Mieszane sztuki walki to dyscyplina sportowa łącząca te elementy sztuk walki, które okazały się skuteczne w turniejach walk "bez reguł".
W formule MMA walka toczy się zarówno w stójce (w dystansie i zwarciu), jak i w parterze. Stosuje się rzuty, ciosy, kopnięcia, dźwignie i duszenia.

Zabronione są jedynie techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników (np. gryzienie, zahaczanie palcami ust, uszu).
Walki odbywają się na zwykłym ringu bokserskim lub na wielokątnych (najczęściej ośmiokątnych ringach otoczonych siatką, która zapobiega wypadaniu zawodników poza miejsce walki (stąd potoczna nazwa "walki w klatkach").

Zawodnicy muszą używać ochraniaczy na zęby, krocze oraz specjalnych rękawic (umożliwiających chwytanie). Dopuszcza się również stosowanie nagolenników lub ochraniaczy na kolana.

W MMA praktykuje się tzw. trening przekrojowy, przygotowujący zawodnika do walki zarówno w stójce, jak i w parterze czy zwarciu.

Największą wagę w taktyce przywiązuje się do umiejętności płynnego przechodzenia między tymi trzema dystansami.

W klubie Walhalla zajęcia prowadzone są w jednej grupie, a do każdego zawodnika instruktor podchodzi indywidualnie w zależności od poziomu zaawansowania.

Nasze Sekcje
walhalla fc klub sportowy - logo

....