Klub Sportów Walki - Walhalla - Mińsk Mazowiecki
WALHALLA FIGHT CLUB
Mińsk Mazowiecki, ul. Warszawska 178 , tel. 692-410-323

Zajęcia Indywidualne

SPORT AMATORSKI

Treningi personalne polegają na indywidualnej pracy ćwiczącego z trenerem. Mogą one odbywać się w formie kompleksowej nauki i doskonalenia elementów sportów walki (MMA, boks, Kickboxing, samoobrona) lub opierać się na rozwiązaniach treningowych kryjących się obecnie pod ogólnym pojęciem "treningu funkcjonalnego".

Każdy z naszych instruktorów specjalizuje się w danej dyscyplinie sportowej lub w określonej formie przygotowania motorycznego. Nasze wieloletnie doświadczenie z treningiem zawodniczym pomaga nam dostosować się również do potrzeb indywidualnego odbiorcy.
Wielu z naszych podopiecznych nie może lub nie chce z różnych przyczyn uczęszczać na treningi grupowe. Wielu ćwiczących nie dysponuje też niezbędną wiedzą, aby samemu przeprowadzić poprawny i skuteczny trening.

Dzięki indywidualnemu podejściu do ćwiczącego trening personalny ściśle dostosowujemy do możliwości motorycznych i poziomu zaawansowania ćwiczącego. Dzięki temu możliwa jest dokładna ocena i jak najszybsze wyeliminowanie błędów i braków technicznych. Pomaga to często nabrać pewności i dołączyć do zajęć grupowych.

Podczas zajęć początkowych trening zawiera głównie naukę poszczególnych ruchów. Ćwiczący może liczyć na dokładny instruktaż dostosowany do jego umiejętności. Poznane techniki i kombinacje utrwalane są pod okiem trenera podczas pracy na różnego rodzaju przyborach. W miarę postępu przechodzimy do tzw. "Szlifowania" i wdrażana do realnego zastosowania w walce nabytych umiejętności. Podstawowym zaletą takiego środka treningowego jest możliwość doskonalenia kombinacji technik przy użyciu pełnej siły, czego nie można wyćwiczyć w trakcie walk zadaniowych z przeciwnikiem. Nie bez znaczenia jest także praca nad wyczuciem dystansu.

Podczas zajęć indywidualnych wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt do sportów walki m.in. są to tarcze typu "łapy trenera", tarcze PAO, duże tarcze treningowe, "pas trenera", profesjonalne kaski sparingowe z relingiem, jak również sprzęt statyczny taki jak worek treningowy, manekin, gruszki bokserskie, gruszka refleksówka, szybkościowa. Do przygotowania motorycznego wykorzystujemy przybory oraz przyrządy np. hantle, worki bułgarskie, piłki typu Slam Ball, kettle Bell, drążki, drabinki itp.

SPORT ZAWODOWY

Treningi personalne są również elitarną formą przygotowań do walk zawodowych oraz zawodów sportowych. W związku z tym są zarezerwowaną głównie dla zawodników walczących profesjonalnie. Zapraszamy również do korzystania z tej formy zajęć przez osoby prywatne.

W ramach wykupienia pakietu treningów personalnych ćwiczący może liczyć na profesjonalną radę w sprawach redukcji wagi oraz indywidualnie przygotowaną rozpiskę przez klubowego dietetyka. Prowadzimy także konsultacje dla zawodników, z zakresu optymalizacji techniki, rozpisywania cyklów treningowych oraz podstawowej kontroli procesów treningowych.